V Bělé se čepovala historická desítka

8. 9. 2012

V prvních dvaceti minutách si domácí fotbalisté koledovali o špatný vstup do zápasu. Nejprve jedovatou střelu vyrazil Rýdl a v osmé minutě za něj chytala tyč. O dvě minuty později se individuálně prosadil Sobotka, byl ve vápně faulován  a pokutový kop proměnil Souček - 1:0. Potom přišla patnáctiminutovka bělských fotbalistů, kteří nastříleli čtyři góly, když se postupně trefili dvakrát Šumpich, Polreich a Sobotka - 5:0. Za tohoto stavu přestali hráči České Bělé nepochopitelně hrát a Rozsochatec do poločasu snížil zásluhou Dundáčka a Vence na 5:2.  Ve druhém poločase hosté už fyzicky odešli a domácím fotbalistům k historické desítce značně pomohli. Nejprve Klimeš trefil břevno, ale následně se rozjel gólostroj.  Dvěma trefami uzavřel svůj hattrick Souček, na 8:2 zvyšoval Sobotka. V poslední minutě zápasu se prosadil Benc - 9:2 a v nastavení zkompletoval hattrick i Luboš Sobotka. Diváci se tak dočkali vytoužené desítky.

Hodnocení trenéra Petra Veselky: "Není pomalu co hodnotit. Nevyšel nám nástup do utkání, ale postavila nás na nohy penalta. Za stavu 5:0 jsme si nechali dát zbytečné dva góly a po přestávce už to byla jen otázka skóre. Získali jsme povinné tři body, ale sezona pro nás začíná až nyní, kdy zajíždíme do Velké Losenice, doma hostíme Chotěboř C a jedeme do Malče."