Snajpr Roman Zeman sestřelil pěti zásahy Mírovku B

6. 10. 2012

Další zajímavou podívanou připravili bělští fotbalisté pro své fanoušky. Mírovka B přijela k lídrovi soutěže ve značně bojové náladě a s mistry republiky ve futsale z roku 2001 Petrem Marešem a Mirkem Fišerem v sestavě. V desáté minutě se domácí poprvé radovali, to přímo z rohu zakroutil míč do branky Roman Zeman. Jenže radost trvala pouze dvě minuty. Po trestném kopu hostí se nejlépe před Rýdlem orientoval Zacha a bylo vyrovnáno na 1:1. O čtyři minuty později našel Zeman na zadní tyči Šumpicha a ten utěšenou střelou zaskočil mírovského gólmana Berkyho, který na tento zápas bude chtít asi co nejdříve zapomenout. Hráči Mírovky se nevzdávali a dál bojovali a rvali se o příznivý výsledek. Ve 21. minutě fauloval ve vápně Hospodka a rozhodčí Duben bez zaváhání ukázal na bílý puntík. S penaltou si Petr Mareš věděl rady - 2:2. Po půl hodině hry našel Marek Pleskač dobře postaveného Šumpicha, ten křižnou střelou nedal Berkymu šanci - 3:2. To ovšem nebylo do poločasu vše. Ve 44. minutě se míč dostal k Bendovi, který Rýdlovi vymetl šibenici - 3:3. Po přestávce začali aktivněji hosté, když se musel při střele z dvaceti metrů hodně natahovat Rýdl. V 52. minutě byl ve vápně hostujícím gólmanem faulován Marek Pleskač a Zeman dostal své spoluhráče do zaslouženého vedení - 4:3. Na tento gól už hosté odpovědět nedokázali a od šedesáté minuty tahali za kratší konec. V 74. minutě si Zeman zopakoval rohový kop z desáté minuty zápasu a bylo to 5:3. Do následující akce domácích se zapojil střídající Zadina, který hru v útoku oživil, našel Součka, ten předložil Zemanovi, který si na zápas obul "snajprovky"  - 6:3. Čtyři minuty před koncem dokonce Roman Zeman vstřelil svůj pátý gól a dal výsledku konečnou podobu 7:3.

Hodnocení trenéra Petra Veselky: "Mírovka nás vždy dokázala značně potrápit a hodinu nás trápila i v dnešním utkání. Náš výkon byl v prvním poločase hodně matný a nepřesný. Chyběla nám agresivita při napadání soupeře a nevyvarovali jsme se zbytečných individuálních chyb. Soupeř v poslední půlhodině odešel fyzicky a k vysokému vítězství nám pomohl gólman Mírovky, který se podepsal na čtyřech gólech. Naše hra v obranné činnosti je špatná a musíme na ní zapracovat. Dnes si kromě Zemana zaslouží pochvalu Marek Pleskač a střídající hráči, kteří hru oživili."