Se Světlou B jsme se dočkali prvního vítězství v I.B třídě

3. 6. 2023

Domácí nastoupili k poslednímu domácímu zápasu v I. B třídě proti rezervě světelských sklářů namlsáni uhraným bodem na půdě třetí Chotěboře. V první půlhodině se Česká Bělá nemohla dostat do tempa a po nevyzpytatelném odskoku míče chyboval Milan Krejdl a Dibelka poslal Světlou do vedení – 0:1. Na druhé straně po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle Hrubý. Potom dvakrát zahrozili hosté, v obou případech se vyznamenal Přibyl. Po přestávce se s míčem rozeběhl Krejdl a jeho projektil s námahou Koncz vyrazil na roh. Následně chyboval Pochtiol, nechal soupeře odcentrovat a Křikava zvýšil na – 0:2. O chvíli později předvedl rozhodující moment zápasu Přibyl, který vychytal hostujícího hráče a na druhé straně byl faulován Janáček. K pokutovém kopu se postavil T. Kohout, který snížil na 1:2 a začal svou oneman show. O minutu později se mu podařilo vyrovnat na – 2:2 a za další dvě minuty zápas otočil – 3:2. Česká Bělá si tak připsala první historickou výhru v krajské soutěži.

Trenér Petr Veselka: V prvním poločase jsme se nedokázali dostat do hry, chyběl nám klid, hráli jsme zbytečně vzduchem, což byl na tvrdém terénu problém. Byli jsme u všech míčů pozdě, neměli jsme odražené míče. Po přestávce se naše hra změnila a byli jsme po zásluze odměněni. V bráně nás podržel Přibyl a produktivní byl autor hattricku Tomáš Kohout.