Jednoznačná pouťová výhra nad Dlouhou Vsí

25. 8. 2012

Od samého začátku zápasu bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Hned v první minutě se v obrovské šanci ocitl Marek Pleskač, ale jeho pokus gólman Čapek nohama vyrazil. O pět minut později se zastřeloval Šumpich, jeho střela se mezi tři tyče nevešla. V osmé minutě se k odraženému míči dostal Polreich, ale jeho pěkná střela skončila na břevně. Po čtvrt hodině hry se dostala ke slovu nová akvizice České Bělé, obávaný střelec Roman Zeman, jeho dva pokusy jen těsně minuly levý dolní roh Čapkovy branky. Domácí se dočkali gólové radosti ve 24. minutě, kdy našel Šumpich na hranici malého vápna Součka a ten se v těchto situacích neplete - 1:0. O deset minut později se po levé straně protáhl Klement a jeho přesnou přihrávku "uklidil" Šumpich - 2:0. Nápor domácích pokračoval a hosté nevěděli co hrát. Z tlaku přišel faul a z levé strany se kopal trestný kop. K němu se postavil Zeman a technickou střelou překvapil Čapka v brance hostů - 3:0. Pět minut před poločasem se ještě pěknou střelou pod břevno prezentoval Šumpich a upravil tak poločasový výsledek na 4:0. Po přestávce tempo hry rapidně opadlo, ale ani tak se Dlouhá ves do šancí nedostávala. Laxně hrající domácí se i tak do šancí dostávali. Nejprve pokus Součka vykopl hostující obránce a trestný kop Sobotky bravurně chytil Čapek. V 69. minutě našel centr Zemana hlavu Součka a ten zvyšoval na 5:0. V závěru utkání se kopaly ještě dva pokutové kopy. V 82. minutě byl faulován Klimeš a gólman Rýdl překonal svého soka. O dvě minuty na to fauloval na druhé straně střídající Kubát a oba gólmani si role vyměnili, Čapek tak snížil na konečných 6:1.

Hodnocení trenéra Petra Veselky: "V prvním poločase jsme soupeře jasně přehráli a prakticky čtyřmi góly rozhodli o osudu utkání. Druhý poločas jsme hráli bez pohybu a větší agresivity směrem dopředu. Nevydrželi jsme tempo hry z první půle, a to mně na hráčích vadí. Nejsem spokojený ani s inkasovaným gólem, který byl zcela zbytečný. Z výsledku mám radost, ale těžcí soupeři nás teprve čekají."