Druhý poločas ve Vísce přinesl radikální obrat

2. 9. 2012

Do Vísky odjížděli fotbalisté České Bělé v roli jasného favorita. Bohužel v prvním poločase tuto roli na hřišti neplnili. Sice si vypracovali několik gólových příležitostí, ale ty využity nebyly. Z brejkových akcí hrozili i domácí a při prvním varování se vyznamenal gólman Rýdl. Na druhé straně se podařilo Součkovi nastřelit tyč. Po půlhodině přišel pro hosty trest, když z dalšího brejku tentokrát trestal Krupička - 1:0. Potom mohl vyrovnat opět Souček, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.  Co se dělo o poločase v kabině vědí asi jen hráči a trenér. Každopádně hráči Bělé byli jako vyměnění a vynutili si doslova drtivý tlak. Ten byl zúročen vyrovnávací brankou už po čtyřech minutách po přichodu z kabin. To domácí gólman chyboval a jeho zaváhání potrestal Souček - 1:1. V 65. minutě se prosadil Zeman a poslal hosty do vedení - 1:2. Čtvrt hodiny před koncem se po úniku opět prosadil Souček a zvyšoval na 1:3. Potom domácí gólman chytil malou domů a kopal se nepřímý kop. Ten rozehrál Sobotka na Zemana a ten vše propálil - 1:4. V 81. minutě se k odraženému míči dostal Polreich a v pádu zavěsil na lichotivých 1:5. V poslední minutě zápasu se k rohovému kopu postavil Zeman a přímo z něj nachytal Losenického a uzavřel tak svůj hattrick - 1:6.

Hodnocení trenéra Petra Veselky: "Nastoupili jsme do utkání se třemi obránci a tento tah nám vůbec nevyšel. Už po půl hodině hry jsem musel střídat, protože jsme si koledovali o druhý gól. Zklamal mě i přístup hráčů v prvním poločase, kteří si snad mysleli, že si soupeř dá góly sám, chyběl mi tam pohyb bez míče, v osobních soubojích agresivita a dopouštěli jsme se hlavně taktických chyb. V poločase jsme si některé věci důrazněji vysvětlili a po přestávce jsme soupeři nedali šanci."